Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Соопштение од 487-та итна седница на Судскиот совет на РСМ - 21.05.2024 година

   Соопштенија за јавност  | 21.5.2024 | Судски совет на РСМ
   [повеќе]
  • Врховниот суд оценет со високо ниво на транспарентност во новиот Извештај за слободниот пристап до информации

   Новости  | 20.5.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија е оценет со високо ниво на транспарентност во новиот Извештај за извршена проверка на објавените документи и информации кои имателите од судската власт во Република Северна Македонија се обврзани да ги објават на своите веб-портали. [повеќе]
  • Врховниот суд одржа две седници на судии

   Новости, Соопштенија за јавност  | 20.5.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија одржа седница на судии на ден 16.05 и на ден 20.05. 2024 година. [повеќе]

  Сите вести