Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Соопштение за резултати од извршена административна селекција по Јавен oглас 1/2023

   Новости  | 31.3.2023 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Резултати од административната селекција за Оглас 1/2023 за вработување на Советник-портпарол Категорија В, ниво В1 – 1 (еден) извршител [повеќе]
  • Обраќање на претседателот на Врховниот суд пред седмата генерација завршени кандидати за судии и јавни обвинители

   Новости  | 31.3.2023 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија, Беса Адеми, се обрати на свечената церемонија по повод доделувањето на уверенијата на седмата генерација завршени кандидати за судии и јавни обвинители во Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“. [повеќе]
  • Соопштение од 198-та седница на Судски буџетски совет - 31.03.2023 година

   Соопштенија за јавност  | 31.3.2023 | Судски совет на РСМ
   [повеќе]

  Сите вести