Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Соопштение од oдржана седница на Одделот за судење во разумен рок

   Новости, Соопштенија за јавност  | 30.5.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија, на ден 27.05.2024 година, одржа седница на Одделот за судење во разумен рок , на која беше предложен и прифатен следниот: [повеќе]
  • По одржаната јавна седница, донесено решение со кое се одбива жалбата во предметот за убиството на Вања Ѓорчевска

   Новости, Соопштенија за јавност  | 29.5.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Жалбата е одбиена како неоснована и обжаленото решение во целост е потврдено. [повеќе]
  • Соопштение од 488-та седница на Судскиот совет на РСМ - 29.05.2024 година

   Соопштенија за јавност  | 29.5.2024 | Судски совет на РСМ
   [повеќе]

  Сите вести