Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Новиот извештај на Европската Унија за владеењето на правото позитивно ги оценува активностите на Врховниот суд

   Новости  | 25.7.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Во новиот Извештај на Европската Унија за владеењето на правото активностите на Врховниот суд на Република Северна Македонија се оценети позитивно. [повеќе]
  • Соопштение од 231-та седница на Судски буџетски совет - 25.07.2024 година

   Соопштенија за јавност  | 25.7.2024 | Судски совет на РСМ
   [повеќе]
  • Претседателката на Врховниот суд оствари посета на основните судови Велес, Неготино, Кавадарци и Гевгелија

   Новости  | 24.7.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Во рамки на работните посети, претседателката на Врховниот суд, Беса Адеми, оствари средби со заменик - претседателката на Основниот суд Велес, Виолета Мојсова и со судијата Аница Теова, со заменик - претседателката на Основниот суд Неготино, Ацо Анѓелковски, со В.Д. претседателката на Основниот суд Кавадарци, Елизабета Петковска, и со претседателката на Основниот суд Гевгелија, Марица Аврамчева Зафирова. [повеќе]

  Сите вести