Сите вести [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Вести

Година
Категорија

 • Соопштенија за јавност  | 18.1.2022 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следата главната расправа за предметот со К.бр. 2616/20 од обвинителството означен како „Моќник“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за 18.01.2022 година се одлага заради добиено решение за изолација, согласно протоколите за заштита од Ковид – 19 вирусот, кај еден од обвинетите. [повеќе]
 • Новости  | 13.1.2022 | Основен суд Скопје I

  ЈАВЕН ОГЛАС бр.1/2022

 • Соопштенија за јавност  | 29.12.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека обвинителниот акт против седум лица поврзан со нелегална набавка на софтвер и перење пари поднесен од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција на 08.10.2021 година, од страна на Советот за оценка на обвинител акт е оценет и одобрен во целост. [повеќе]
 • Новости  | 29.12.2021 | Основен суд Скопје I

  Јавен оглас 4/21 - судска полиција

 • Новости  | 24.12.2021 | Основен суд Скопје I

  Интерен оглас бр.1/21

 • Новости  | 24.12.2021 | Основен суд Скопје I

  ЈАВЕН ОГЛАС бр.3/2021

 • Соопштенија за јавност  | 22.12.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, за определување мерка притвор против С.М. обвинет во предметот со КОK бр. 63/21 во јавноста познат како „Плацеви на Водно“, а имајќи ја предвид итноста на постапката, Кривичниот совет, по добивање на предметот, одржа седница на советот и донесе решение со кое го прифати предлогот на Јавниот обвинител и на обвинетиот му определи мерка притвор во траење од 30 дена. [повеќе]
 • Новости  | 22.12.2021 | Основен суд Скопје I

  Шангајска ранг листа на универзитети

 • Соопштенија за јавност  | 21.12.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следата главната расправа за предметот со КОК бр. 53/17, од обвинителството означен како „Т.Н.Т.“ ја информираме јавноста дека расправата насрочена за 22.12.2021 година се презакажува со оглед да обвинетиот М.Ј. е спречен да присуствува на судењето заради здравствени причини. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 21.12.2021 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Почитувани, Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, но пред се заради отчетно и транспарентно информирање на јавноста, Ве известуваме дека: Техничкиот факултет во Битола, каде по наредба на судот за супервештачење беше испратен предметот со К.бр 1407/19, поврзан со автобуската несреќа во с. Ласкарци, на 17.12.2021 година добиено е известување дека Факултетот не прифаќа да го изврши супервештачењето неопходно за затварање на доказната постапка по предметот и донесување првостепена пресуда. [повеќе]

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_