Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Соопштение за 455-та седница на Судскиот совет на РСМ - 26.09.2023 година

   Соопштенија за јавност  | 20.9.2023 | Судски совет на РСМ
   [повеќе]
  • Интервју на претседателката на Врховниот суд за „Дојче Веле“

   Новости  | 19.9.2023 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Донесувањето на законски измени кои потенцијално би влијаеле врз судските постапки без транспарентен процес на јавна дебата и стручна расправа е спротивно на заложбите за реформи на законодавството во согласност со европските стандарди, вели во интервјуто за „Дојче Веле“, претседателката на Врховниот суд, Беса Адеми. [повеќе]
  • Донесена пресуда за случајот „Монструм“ со која жалбите на обвинетите се одбиваат како неосновани

   Новости, Соопштенија за јавност  | 15.9.2023 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Донесена пресуда за случајот во јавноста познат како „Монструм“ [повеќе]

  Сите вести