Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • По одржаната јавна седница, донесено решение со кое се одбива жалбата во предметот за убиството на Вања Ѓорчевска

   Новости, Соопштенија за јавност  | 29.5.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Жалбата е одбиена како неоснована и обжаленото решение во целост е потврдено. [повеќе]
  • Соопштение од 488-та седница на Судскиот совет на РСМ - 29.05.2024 година

   Соопштенија за јавност  | 29.5.2024 | Судски совет на РСМ
   [повеќе]
  • Соопштение за одржување на седница за Одделот за граѓански дела

   Новости  | 28.5.2024 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи седница на Одделот за граѓански дела на ден 30.05.2024 година (четврток), со почеток во 13,30 часот, со следниот предлог на [повеќе]

  Сите вести