Основен кривичен суд Скопје Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Соопштенија за јавност  | 17.6.2022 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради одредени објави и медиумски анализи поврзани со јавно објавената првостепената пресуда за предметот со К.бр. 2048/20 против обвинетиот Ј. В., со кои пресудата и досудената казна се споредува со други предмети кои се за сосема различно кривично дело, па така погрешно се информира јавноста, како суд сакаме да известиме дека: [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 17.6.2022 | Основен суд Скопје I

  ЈАВЕН ПОВИК

  Основниот кривичен суд Скопје објавува јавен повик за сите заинтересирани правни лица, регистрирани и овластени за поставување и одржување на самопродавачки машини – кафемати за топли и ладни напитоци во период од две години. Понудените продукти потребно е да бидат од регистрирани брендови, со декларација од производителот, во потполно исправна состојба и со важечки рок на употреба. Со оглед да се работи за зграда со 400 вработени, а во која циркулираат околу 500 странки во текот на работниот ден, избраниот понудувач ќе биде должен да врши дотур на продукти најмалку 4 пати во неделата заради непречено функционирање, редовно сервисирање и одржување на апаратите како и секојдневно хигиеснко одржување. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 15.6.2022 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека главната расправа за предметот со К.бр.2616/20 познат како „Моќник“ насрочена за 16.06.2022 година се презакажува за следниот насрочен термин на 27.06.2022 година од 11:00 часот. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 27.5.2022 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Постапувајќи по предлог на Основнот јавно обвинителство Скопје, а во однос на истражната постапка за која обвинителството информира во текот на денот: [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 26.5.2022 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат главната расправа за предметот со К.бр. 2616/20 познат како „Моќник“, ја информираме јавноста дека расправата насрочена за 27.05.2022 година се презакажува со оглед да еден од обвинетите ќе биде службено отсутен од земјата, за што е доставено и известување од Собраните на РСМ. [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_