СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
  • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
  • " end="
"]

Вести

%%
%%

СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

Соопштенија за јавност  |  21.7.2021
Заради интерес на медиумите и невладините организации кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека по назначување на нов судија – поротник во дел од предметите на поранешното Специјално јавно обвинителство, насрочени се главни расправи за предметите:

КОК бр. 7/18 од обвинителството означен како „Титаник“ на 24 август 2021 год. во 10:00 часот,

КОК бр. 57/17 од обвинителството означен како „Топлик“ на 23 август 2021 год. во 10:00 часот,

КОК бр. 3/19 од обвинителството означен како „Талир“ на 3 септември 2021 год. во 10:00 часот,

КОК бр. 64/17 од обвинителството означен како „Тендери“ на 6 септември во 10:00 часот.

За што веќе се известени странките во постапката.

Со почит Основен кривичен суд Скопје.             

   


Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_