Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Судски совет на Република Северна Македонија

Судови во Република Северна Македонија

  Пребарување одлуки

  Суд
  Број на предмет
  Датум
  _

  Сите вести

  • Средба на Претседателот на ВСРСМ Беса Адеми и Шефот на Делегацијата на ЕУ во РСМ, Aмбасадорот Дејвид Гир

   Новости  | 20.10.2021 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Претседателот на Врховниот суд на Република Северна Македонија Беса Адеми оствари средба со Амбасадорот Дејвид Гир, Шеф на Делегацијата на Европската Унија во Република Северна Македонија, на која официјално и беше предаден Извештајот за напредокот на Република Северна Македонија во 2021 година. [повеќе]
  • Соопштение за одржување на јавна седница по предметот Вкж2.бр.24/2021

   Соопштенија за јавност  | 20.10.2021 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи јавна седница по предметот Вкж2.бр.24/2021, на 27.10.2021 година (среда), со почеток во 12,00 часот, во салата за Општи седници на V кат. [повеќе]
  • Соопштение за одржување на јавна седница по предметот Вкж2.бр.38/2021

   Соопштенија за јавност  | 20.10.2021 | Врховен суд на Република Северна Македонија
   Врховниот суд на Република Северна Македонија ќе одржи јавна седница по предметот Вкж2.бр.38/2021, на 27.10.2021 година (среда), со почеток во 11,00 часот, во салата за Општи седници на V кат. [повеќе]

  Сите вести