Основен кривичен суд Скопје Почетна [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="categories" start="
 • " end="
"] [Property context="current" type="content" htmlencode="false" separator="</li><li>" field="keywords" start="
 • " end="
"]

Најнови вести

 • Новости  | 24.6.2024 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Поради интерес на јавноста, Основниот кривичен суд известува дека главната расправа по предметот КОК.бр.61/24 – во јавноста познат како „Синџир“, е закажана за утре (25.06.2024 година) во 10:00 часот во судница 1 [повеќе]
 • Новости  | 23.5.2024 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Кривичниот совет од одделението за гонење организиран криминал и корупција при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по жалба на одбраната на осомничениот Н.Ѓ. изјавена против решение на судија на претходна постапка од 21.05.2024 година : [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 23.5.2024 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција за определување мерки за претпазливост за И.М., второ осомничен во истрагата поврзана со Примање награда за против законито влијание за која веќе информираа од ОЈО: [повеќе]
 • Новости  | 21.5.2024 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Заради интерес на медиумите кои ја следат работата на судот, ја информираме јавноста дека осомничениот за двојното убиство во Скопје и Велес од ноември минатата година, Љ.П. кој на 15.05.2024 година беше екстрадиран од Р.Турција, по наредба на судија на претходна постапка денска беше спроведен во Основниот кривичен суд Скопје за да се произнесе во однос на мерката притвор определна во негово отсуство, а по предлог на Основното јавно обвинителство – Скопје. [повеќе]
 • Соопштенија за јавност  | 21.5.2024 | Основен суд Скопје I

  СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТ

  Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје, постапувајќи по предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, за определување мерка притвор против Н.Ѓ., за кој постои основано сомнение за кривичното дело Примање награда за против законито влијание од чл. 359 од КЗ, донесе решение со кое: [повеќе]

Сите вести

Пребарување одлуки

Суд
Број на предмет
Датум
_